Prijava

GDSI Učlani se
Tablice Unos rezultata
Sezona:
Liga:

 ImeOdigPobSetGemBod
1. Marko Milašinović224:025:156
2. Valerij Berez212:318:224
3. Ivan Žgela112:012:33
4. Luka Kukina201:412:212
5. Alen Čičak100:26:121


Zadnji rezultati


5D. Liga
11.7.2026. - Trnje
Marko Milašinović67
Valerij Berez45


3D. Liga (ž)
11.7.2026. - Staro Trnje
Kate Gojak66
Maša Zibar42


8F. Liga
11.7.2026. - Tolić
Marko Novačko66
Marko Perić12


5D. Liga
11.7.2026. - Oranice
Ivan Žgela66
Luka Kukina12


3B. Liga
11.7.2026. - Trnje
Igor Vrabec66
Filip Herljević11


4C. Liga (ž)
10.7.2026. - Tk Građanski
Mirna Pibernik66
Martina Caratan03


8D. Liga
10.7.2026. - Concordia 2
Luka Vrdoljak66
Edi Zoričić03


7H. Liga
10.7.2026. - Tolić
Mario Jelečević66
Vlatko Bračun21


10B. Liga
10.7.2026. - TK Trešnjevka
Marko Šestak6413
Ivan Drazetic3611


8G. Liga
10.7.2026. - Mladost
Roberto Bradić66
Karlo Čižmešija43


3A. Liga (ž)
10.7.2026. - Trnje
Ana Marija Milkić66
Ivana Gustec40


7A. Liga
10.7.2026. - Mladost
Dominik Skube66
Mateo Milić30


4B. Liga
10.7.2026. - Chromos
Marko Štefančić66
Ivor Gavrilović23


7F. Liga
10.7.2026. - TK Trešnjevka
Dalibor Mlakar76
Vanja Ivošević62


1. Liga (ž)
10.7.2026. - Trnje
Lara Pavelić Karamatić66
Tihana Jelinović01


5H. Liga
10.7.2026. - Trnje
Marko Šuman66
Ivan Delač34


4C. Liga
9.7.2026. - Staro Trnje
Juraj Radanović66
Igor Majstorović41


8H. Liga
9.7.2026. - Trnje
Marko Ivić66
Toni Dželalija41


7C. Liga
9.7.2026. - HATK mladost
Borna Aristan66
Ante Lukić02

Neodigrani susreti
× Učlani se
Pravila 2019

Uz ova pravila lige, obavezno pročitajte i:

Pravila ponašanja na tenis terenu

Ukoliko se nađete u nekoj nepredviđenoj situaciji ili jednostavno ne znate šta vam je činiti, kontaktirajte odbor igrača: odbor@tenisliga.com

Lige
Igrači se nalaze u ligama od pet igrača.
Unutar sezone, koja obično traje mjesec dana, igrači igraju jednokružno, svaki sa svakim.
 

Periodi
Liga se održava u dva perioda: ljetni i zimski.
Prije početka svakog perioda, igrači se trebaju prijaviti za sudjelovanje u ligi.
 

Sezone u periodima
Raspored sezona u ljetnom periodu:
01.04. - 30.04.
01.05. - 31.05.
01.06. - 15.07.
16.07. - 31.08.
01.09. - 30.09.
01.10. - 31.10.
Raspored sezona u zimskom periodu:
01.11. - 30.11.
01.12. - 31.12.
01.01. - 31.01.
01.02. - 29.02.
01.03. - 31.03.
 
 
Obaveze igrača
Pristupanjem u ligu, igrači se obavezuju da će:
- samoinicijativno kontaktirati sve igrače iz lige u prvih sedam (7) dana svake sezone i dogovoriti susrete;
- u slučajevima nemogućnosti odigravanja susreta obavijestiti igrače svoje lige i odbor igrača;
- se ponašati u duhu fair play-a, čak i ako gube;
- pročitati pravila lige i teniska pravila;
- se informirati o pravilima ponašanja na terenu, te o pravilima korištenja foruma ovdje;
- davati kreativne savjete za poboljšanje lige;
- obavijestiti odbor o svim dvojbenim i problematičnim situacijama;
- poštivati i prihvaćati odluke odbora igrača
od 1.11.2019
- poslati sliku za profil igrača
- koristiti email sa ispravnim podacima (mora sadržavati ime ili prezime), primjer neprihvatljivih mailova pogledajte ovdje.
 
 
Dogovaranje susreta
Igrači sami dogovaraju lokaciju i vrijeme odigravanja susreta, te sami plaćaju termin.
Igrači su dužni unutar prvih 7 dana sezone kontaktirati suparnike putem obrasca Mail igračima moje lige.
Ukoliko to ne učine, igrači gube pravo tražiti bodove (WO) i mogu se na njih primijeniti disciplinske mjere u slučaju neodigranih susreta.

Domaćin osigurava NOVE loptice. Dodatno pojašnjenje...

Ukoliko je igrač neko vrijeme nedostupan tijekom sezone (godišnji odmor, službeni put, ozljede, i sl.), dužan je o tome obavijestiti ostale igrače i odbor na početku sezone.
Igrači koji uvjetuju da mogu igrati samo u tjednu ili samo vikendom, moraju uložiti dodatni napor pri dogovaranju mečeva (i to mora biti vidljivo u mailovima) te svakako trebaju prvi ponuditi termine protivnicima ukoliko žele da im se izađe ususret. 

Susreti se mogu svi odigrati u jednom tjednu ili se mogu rasporediti tijekom mjeseca, naravno ovisno o vašim dogovorima s ostalim igračima iz lige.
Igrači ne mogu inzistirati samo na određenim terminima ili samo na određenoj lokaciji.
 

Odigravanje susreta
Pravilo je da se igraju dva seta, a pri rezultatu 1-1 u setovima, igra se tie-break do 10 (champions tie-break). Ovisno o raspoloživom vremenu, i samo u slučaju da su oba igrača suglasna, igrači mogu dogovoriti odigravanje cijelog trećeg seta, te se prijavljuje takav rezultat. Dodatno pojašnjenje...

Bez obzira na taj dogovor, u tablici za poredak, treći se set računa samo u set razlici, ali se ne računa u gem razlici.

Rezultat se prijavljuje na stranici lige web stranice.

Ukoliko se susret igra predzadnji ili zadnji dan sezone, o tome je potrebno obavijestiti odbor igrača i obavezno dodati u kalendar.
 
 
Neodigrani susreti
Igrač koji smatra da ima pravo na bodove za neodigrani susret treba poslati zahtjev za dodjelu bodova najkasnije dva dana prije završetka sezone. Formular zahtjeva nalazi se na stranicama za registrirane igrače. Kopija zahtjeva šalje se odboru igrača i igračima na koje se zahtjev odnosi.
Nakon slanja zahtjeva, protivnik ima 24 sata za odgovor.  Ako odgovor nije primljen u tom razdoblju, automatski se piše pobjeda, sukladno zahtjevu.

Ukoliko oba igrača opravdaju razloge neodigravanja susreta, nitko neće dobiti bodove.
Ukoliko se dodjeljuju bodovi za neodigrani susret, samo pobjednik dobiva bodove. Rezultat se registrira pobjedom 2:0 u setovima (bez gem razlike).
Neodigrani susret ne ulazi u statistiku, već igrač dobiva bodove koji se gledaju za konačni poredak u ligi u toj sezoni, te bodove za rang listu.
Taj susret se pobjedniku broji pod "odigrane", a poraženom ne.
Ukoliko šesti igrač nije odigrao nijedan susret, bodovi se neće dodijeliti ostalim igračima te lige. 
Upisivanje rezultata koji nisu odigrani povlači za sobom disciplinsku mjeru.


Nezavršeni susreti
Ukoliko igrači ne stignu završiti meč, nastavljaju sljedeći put kod rezultata koji je bio kod prekida.
Ukoliko se jedan igrač ozljedi ili zbog nekog drugog razloga preda meč, protivnik dobija sve ostale poene/gemove do kraja, dakle i sam meč.
Igrači imaju mogućnost dogovora novog susreta, ako se obojica slažu.
 
Disciplinske mjere za neodigrane susrete
U slučaju samo 2 odigrana susreta u mjesecu (bez opravdanog obrazloženja) – igrač dobiva opomenu za neigranje
2.   U slučaju samo jednog odigranog susreta u mjesecu (bez opravdanog obrazloženja) – igrač dobiva opomenu pred suspenziju
3.   U slučaju niti jednog odigranog susreta u mjesecu (bez opravdanog obrazloženja) – igrač dobiva suspenziju (na jedan mjesec (sljedeći aktivni))


Bodovanje
Igrač za odigrani susret dobije 1 bod, a za odigrani susret i pobjedu 3 boda. Na kraju sezone poredak igrača u ligi ovisi o sljedećem:
1. broju bodova;
2. broju odigranih mečeva;
3. međusobnom skoru;
4. razlici u setovima;
5. razlici u gemovima*;
6. omjeru osvojenih/odigranih setova;
7. omjeru osvojenih/odigranih gemova.
Ukoliko više igrača imaju jednak broj bodova i jednak broj odigranih susreta, uspoređuju se setovi i gemovi samo iz međusobnih susreta.
* razlika u gemovima gleda se samo za prva dva seta, jer se treći set može igrati champions tie-break ili cijeli treći set 
 
 
Napredovanje i ispadanje iz lige
Pobjednik lige napreduje u višu ligu.
Posljednji (ili posljednja dvojica, ovisno o ligi) ispadaju u nižu ligu.
Ako je broj igrača u ligi veći od 5, broj igrača koji ispadaju sukladno se povećava.
Struktura igranja lige prikazana je na sljedećem grafičkom prikazu
Ukoliko je broj liga nižeg nivoa manji ili jednak broju liga višeg nivoa, ispada samo zadnjeplasirani. 

Ukoliko se u pojedinim ligama oslobode mjesta (zbog odustajanja/zamrzavanja igrača), pravo popunjavanja tih mjesta dobivaju drugoplasirani igrači iz nižih liga – lucky loser (međusobno se uspoređuju po broju osvojenih bodova, setova, gemova). Raspoređivanje lucky losera:
Lucky loser (najbolji drugoplasirani) popunjava:
1. prvo slobodno mjesto;
2. ukoliko ima više lucky losera, popunjavaju se redom (lige A-G) po renkingu igrača.
 
 
Slaganje liga za ljetni period
Na početku ljetnog perioda (01.04.) lige se slažu prema rang listi. Odbor igrača može dodijeliti novim igračima i svim igračima koji na rang listi sa datumom 31.03. imaju 3 ili manje odigranih sezona u kojima su osvojili barem 1 bod. 
Po jednoj ligi se može maksimalno dodijeliti jedna (1) pozivnica. Pri dodjeljivanju pozivnica će odbor voditi računa da igrači, koji su svojim renkingom na dan 1.4. izborili određenu ligu, svoje mjesto ne izgube zbog dodijeljenih pozivnica drugim igračima.
 
Više o kriterijima za dodjelu pozivnica za ljetni period:
Kod dodjeljivanja pozivnica, u obzir se uzimaju sljedeći kriteriji:
- poštivanje pravila GDSI lige od strane igrača/igračice;
- igrač/igračica, u slučaju dobivene suspenzije od strane lige, nema pravo tražiti WC;
- igrač/igračica s postotkom odigranih mečeva ispod 80% ne može tražiti WC;
- igrač/igračica može dobiti WC samo jednom u periodu od 2 kalendarske godine.  
WC:
1. ide na prvo slobodno mjesto,
2. redom u lige (A-G).
 
 
Novi igrači i dodjela pozivnica (wc)
Novi igrači počinju iz zadnje lige ili im odbor igrača može dodijeliti pozivnicu za određenu ligu.
 
 
Dodjela pozivnica (wc)
Na početku ljetnog perioda (01.04.) lige se slažu prema rang listi. Moguće je dati pozivnice (WC) novim igračima i svim igračima koji na rang listi sa datumom 31.03. imaju 3 ili manje odigranih sezona u kojima su osvojili barem 1 bod. 
Po jednoj ligi se može maksimalno dodijeliti jedna (1) pozivnica. Pri dodjeljivanju pozivnica će odbor voditi računa da igrači, koji su svojim renkingom na dan 1.4. izborili određenu ligu, svoje mjesto ne izgube zbog dodijeljenih pozivnica drugim igračima.
 
Kod dodjeljivanja pozivnica, u obzir se uzimaju sljedeći kriteriji:
- poštivanje pravila GDSI lige i Fair play-a od strane igrača/igračice;
- igrač/igračica, u slučaju dobivene opomene ili suspenzije od strane lige, nema pravo tražiti WC;
- igrač/igračica sa postotkom odigranih mečeva ispod 80% ne može tražiti WC;
- igrač/igračica može dobiti WC samo jednom u periodu od 2 kalendarske godine.  
Igrači s pozivnicom raspoređuju se:
1. na prvo slobodno mjesto,
2. redom u lige (A-G).
 

Odsutnost iz lige (zamrznut status)
Ako igrač unaprijed najavi odsustvo iz lige (zamrzne status), prilikom povratka u ligu zauzima mjesto koje je zauzimao prije odlaska.
Ukoliko se zbog povratka u pojedinu ligu stvori višak igrača, ligu je moguće proširiti do maksimalno 6 igrača.
Ukoliko se više igrača vraća u istu ligu, a liga se ne može više proširiti, prednost dobija igrač koji ima više bodova na rang listi, nižeplasirani se vraća u nižu ligu.
Ukoliko je igrač zbog povrede/bolesti predao susrete i o tome pravovremeno obavijestio odobor, prilikom povratka u ligu može se vratiti u  ligu u kojoj je trebao igrati (odbor odlučuje).
O uključivanju igrača bez renkinga odlučuje odbor igrača.

Status se može zamrznuti/odmrznuti samo jednom unutar istog perioda (ljetnog ili zimskog).

Kod povratka igrača koji imam zamrznuti status, povratnik se raspoređuje sljedećim redom:
1. na prvo slobodno mjesto;
2. redom u lige (A-G);
3. ukoliko se vraća više igrača, raspoređuje se po renkingu na prvi dan početka sezone.


Rang lista igrača
Službena rang lista igrača formira se na kraju svake sezone na osnovi bodova koje je igrač skupio u zadnjih 5 sezona u kojima je igrao. 
Za rang listu uzima se u obzir samo zadnjih 12 mjeseci. Nakon 12 mjeseci neaktivnosti igrač gubi renking.
Rang lista se koristi za formiranje liga na početku ljetnog perioda, te kod vraćanja zamrznutih igrača (navedeno u pravilu odmrzavanje).  
Bodove za rang listu možete vidjeti ovdje.
 
 
Opomene i suspenzije
Odbor igrača dodjeljuje disciplinsku mjeru u sljedećim situacijama:
- ukoliko igrač ne odigra nijedan susret u sezoni, a o razlozima neodigravanja ne obavijesti odbor igrača;
- ukoliko igrač nije odgovarao na mail i/ili poruke tijekom mjeseca;
- zlouporabe foruma;
- ukoliko ima više prijava protiv nekog igrača zbog nesportskog ponašanja i nepoštivanja pravila liga i teniskih pravila;
- Ukoliko igrač već ima opomenu, a napravi isti prekršaj, odbor mu dodjeljuje suspenziju. Suspenzija može biti u trajanju od mjesec dana i dulje.
 
GDPR
Prihvaćanjem pravila lige, dajete i privolu za korišenjem vaših osobnih podataka.
 
Nastupanje na vlastitu odgovornost
Igrači nastupaju na vlastitu odgovornost, te organizator ne snosi odgovornost za eventualne nastale ozljede ili narušeno zdravlje.

Kotizacija
Igrači za sudjelovanje u ligi plaćaju kotizaciju.
Detalje o kotizaciji i uplati možete pročitati ovdje .
 
ear47mtete000082EAFB7Adankogr_tenisligaPostPostContentC378B79A-C2A9-4A3C-9644-590D9DE66B4C
Objavljeno: 27.10.2015. (Danko Greiner)




Pomoć za GDSI pravila
(testna faza) GDSI_ChatGPT

Kalendar
Prošlo:

11.07.2026 09:00, 5D. Liga, Oranice
Luka Kukina - Ivan Žgela
11.07.2026 10:00, 8F. Liga, Tolić
Marko Perić - Marko Novačko
Dolazi:

GDSI11.07.2026 17:00, 4B. Liga, Ponikve
Robert Krajačić - Marko Štefančić H2H

GDSI11.07.2026 20:00, 6A. Liga, San Spin
Hrvoje Vlašić - Ivan Vučković H2H

GDSI11.07.2026 21:00, 4D. Liga, Staro Trnje
Damir Plemeniti - Mirsad Isein H2H

GDSI12.07.2026 08:00, 8F. Liga, Trnje
Marko Perić - Luka Šmalcelj H2H

GDSI12.07.2026 09:00, 5C. Liga, Staro Trnje
Ivan Perić - Dražen Zrno H2H

GDSI12.07.2026 17:00, 1. Liga, Trnje
Hrvoje Špes - Marko Habuš H2H

GDSI12.07.2026 18:00, 5F. Liga, Tolić
Neven Balenović - Vjenceslav Vukoja H2H

GDSI12.07.2026 18:00, 3D. Liga, Staro Trnje
Bruno Bauer - Domagoj Penić H2H

GDSI12.07.2026 19:00, 6E. Liga, Trnje
Antonio Surjan Žanko - Božo Kelić H2H

GDSI12.07.2026 19:00, 3B. Liga, Veternica
Josip Šimić - Marko Lautar H2H

GDSI12.07.2026 19:00, 6E. Liga, Mladost
Neven Božičević - Filip Lukas H2H

GDSI12.07.2026 20:00, 4A. Liga, Trnje
Slaven Bušić - Hrvoje Brlečić H2H

GDSI13.07.2026 18:30, Parovi 1. Liga, Chromos
Gavrilović / Brkanac - Penić / Klenkar H2H

GDSI13.07.2026 19:00, 6B. Liga, Staro Trnje
Andrija Pavičić - Ivan Sesvečan H2H

GDSI13.07.2026 19:00, 4B. Liga, Ponikve
Robert Krajačić - Neven Kos H2H

GDSI13.07.2026 19:00, 4B. Liga, Mladost
Alen Milanović - Marko Štefančić H2H

GDSI13.07.2026 19:00, 10D. Liga, Top Spin
Marijan Lovrinić - Ivan Mijić H2H

GDSI13.07.2026 19:30, 5G. Liga, Staro Trnje
Miroslav Salaba - Luka Lokin H2H

GDSI13.07.2026 20:00, 7H. Liga, Tolić
Mario Jelečević - Matija Šket H2H

GDSI14.07.2026 18:30, 8D. Liga, Trnje
Vjekoslav Hraste - Luka Vrdoljak H2H

GDSI14.07.2026 19:00, 9C. Liga, Mladost
Ante Krišto - Karlo Barač H2H

GDSI14.07.2026 20:00, 5C. Liga, Trnje
Marko Đurković - Krunoslav Lovrić H2H

GDSI15.07.2026 16:00, 3C. Liga, Staro Trnje
Vlado Suša - Natko Peter H2H

GDSI15.07.2026 18:00, 2B. Liga, Tolić
Bruno Kodba - Neven Horvatić H2H

GDSI15.07.2026 18:30, 4B. Liga, Chromos
Alen Milanović - Ivor Gavrilović H2H

GDSI15.07.2026 20:00, 8F. Liga, Maksimir
Marko Mikulec - Luka Šmalcelj H2H

GDSI15.07.2026 20:00, 7B. Liga, Ponikve
Drago Veselčić - Eldin Basic H2H

GDSI15.07.2026 20:30, 5C. Liga, Concordia 2
Ivan Perić - Krunoslav Lovrić H2H

GDSI16.07.2026 18:00, 1. Liga, Rudeš
Gorki Bratim - Marko Habuš H2H

GDSI16.07.2026 19:00, 8F. Liga, Staro Trnje
Marko Mikulec - Marko Perić H2H

GDSI16.07.2026 19:00, 4C. Liga, Trnje
Juraj Radanović - Boris Muha H2H

GDSI16.07.2026 19:30, 3B. Liga, Staro Trnje
Igor Vrabec - Marko Lautar H2H

GDSI17.07.2026 18:00, 2B. Liga, Tolić
Mario Župan - Neven Horvatić H2H

GDSI18.07.2026 09:00, 5D. Liga, Prečko
Alen Čičak - Luka Kukina H2H

GDSI23.07.2026 19:30, 9E. Liga, Staro Trnje
Dario Novinc - Dragan Čičak H2H

GDSI24.07.2026 19:30, 9E. Liga, Staro Trnje
Dario Novinc - Dragan Čičak H2H

GDSI29.07.2026 09:00, 8H. Liga, Maksimir
Zoran Bohaček - Marko Ivić H2H

GDSI04.08.2026 19:00, 8F. Liga, TK Trešnjevka
Bruno Dunaj - Marko Perić H2H

31.08.2026
Kraj sezone 2026/07-08

ATP News