Datum turnira: 29.5.2021.
Lokacija: Veternica
Kategorija turnira: pozivni

Pozdrav svima!

U subotu, 29.05.2021. na Veternici održati će se prvi GDSI Challenger turnir! Turnir je namjenjen GDSI igračima ispod 100. mjesta po klasičnom rankingu te pridošlicama sličnog teniskog ranga. ELO prag za sudjelovanje je 1400 (na dan 13.05.2021.).

Općenito o turniru

Lokacija: HTK Veternica. Link na mapu

Početak turnira: Subota, 29.05.2021. oko 09:00h.

Ždrijeb: 32 glavni turnir, 16 utješni turnir

Pravila: Dva dobivena seta do 4 sa No-ad bodovanjem. Set tie-break se igra do 5 na dva razlike (promjena strana na 4). Match tie-break se igra do 7, također na 2 razlike (promjena strana na 6).

Kotizacija: 130kn (plaća se u gotovini na dan turnira)

ELO prag: Nastup je dozvoljen igračima sa ELOm ispod 1400. Gleda se ELO koji je bio na dan početka prijava (13.05.2021.).

Prijava

Za prijavu pošaljite mail sa subjektom "Prijava za GDSI Challenger" na adresu vedran.fak@gmail.com.

Lista prijavljenih

Za popis prijavljenih otvorite stranicu turnira

Vidimo se na Veternici! 👋
ear47mtete|000082EAFB7A|dankogr_tenisliga|Post|PostContent|D1ADAF0A-7DD3-4910-B03A-25E6C4B644B2

Slike sa turnira... (dodane nove slike)

1. dio (subota, 29.05.2021.)

Prvi dio 1. GDSI Challengera održao se 29.05.2021. na Veternici i nije puno nedostajalo da sve prođe i završi savršeno. Međutim, kiša se umješala i pokvarila svima planove. Prije prekida, u glavnom turniru počeli su se igrati mečevi četvrtfinala dok se u utješnom igrao zadnji meč 1. kola.

Na prvo iznenađenje turnira nismo morali puno čekati. Već u prvom terminu (u 9:00 sati) iz turnira je ispao drugi nositelj, Hrvoje Bursić. U tie breaku napetog meča bolji je bio David Hrvatin

Drugih većih iznenađenja u prvom kolu nije bilo, barem što se rezultata tiče... Nažalost, Martin Sertić je u meču protiv Marina Knezovića uganuo gležanj te morao predati meč i prekinuti turnir. Njegovo mjesto u utješnom turnira preuzela je Adrijana Nedić

U nastavku glavnog turnira kao jedan od favorita pokazali su se doubles par Lažnjak/Prgomet. Filip je u 2. kolu uvjerljivo savladao Adrijanu Nedić, dok je Mihovil ispustio samo jedan gem protiv GDSI veterana i službenog fotografa turnira, Maria Biškupa

Od ostalih mečeva 2. kola glavnog turnira vrijedi spomenuti fenomenalan comeback Damira Golubića protiv Duška Govorka te tijesnu pobjedu Knezovića protiv Morisa Čavića. U 2. kolu sastale su se dvije ponajbolje dame turnira, Dea Valenta i Tajana Purgar. Dea je na kraju uspjela ukrotiti Tajaninu jaku napadačku igru te je slavila sa 4/1 4/2.

U trenutku kad je kiša počela padati Danijel Lijović uzimao je prvi set protiv Mihovila Prgometa te se činilo kako je slice-master Lija spreman na još jedno iznenađenje. U isto vrijeme, na terenu br. 2 zagrijavala su se dva najuvjerljivija igrača turnira do tog trenutka, Mirko Mamić i Filip Lažnjak.

U utješnom turniru prije početka kiša završeno je (skoro) samo prvo kolo, međutim i to je bilo dovoljo za još jedno veliko iznenađenje. Nažalost, akter je opet bio Bursić. U napetom meču savladao ga je Ino Antunović. Ino je u ključnim trenucima meča preuzeo više rizika te za to bio nagrađen pobjedom.

2. dio (četvrtak, 03.06.2021.)

Nastavak Glavnog turnira krenuo je sa četvrtfinalnim mečem Knezović - Hrvatin gdje je Hrvatin izašao kao pobjednik i osigurao polufinale sa iznenađenjem turnira, Damirom Golubićem. U ostalim četvrtfinalima, Prgomet se uspio othrvati Lijinim slicevima dok je Lažnjak slavio protiv Mamića.

Polufinalni susreti donesli su nam dva jako podjednaka meča gdje su na kraju slavili Prgomet i Golubić. U finalu je mladost ipak pobjedila iskustvo te je Mihovil Prgomet zasluženo osvojio pehar, i to bez izgubljenog gema!

U utješnom turniru bilo je nažalost više otkaza, međutim polufinala i finale su se odigrali po planu te je nakon teškog polufinalnog meča i ne-tako-teškog meča finala pobjednik postao Tomislav Prodanović! Tomislav je u finalu je s rezultatom 4/0 4/0 bio bolji od još jednog iznenađenja turnira - Ine Antunovića.